Obisk francoskega veleposlanika

F099FRANC_VELEPOSLANIK02T

Koper je 28. aprila 2015 obiskal francoski veleposlanik v Sloveniji Pierre-François Mourier in z županom, Borisom Popovičem, stkal prve niti sodelovanja s francoskim mestom Sète. Pobudniki pobratenja Kopra s Sètom smo člani Kulturnega društva Peter Martinc, obe mesti pa povezuje francoski pesnik Paul Valéry. Francoski veleposlanik je v spremstvu Anne Duruflé, direktorice Francoskega inštituta v Ljubljani, obiskal tudi naš francoski kotiček v Oddelku za italijaniko Osrednje knjižnice Srečka Vilharja in se zadržal v prijateljskem pogovoru s predsednico in drugimi člani našega društva. Ambasador je poudaril, da ima pobratenje smisel le, če je okvir za bogate vsebine, za katere pa, glede na dejavnost našega društva in aktivnosti Fakultete za humanistične študije UP, ni strahu, da bi jih primanjkovalo. Za naslednje leto se pripravlja razstava o Paulu Valéryu, ki jo bo pripravil Musée Paul Valéry iz Sèta, postavljena bo pa v Kopru, Trstu in Ljubljani, istočasno pa se bo v Kopru odvijal mednarodni kolokvij o tem velikem francoskem pesniku in mislecu v Kopru.

Preberite še članek v Primorskih novicah.

Komentiranje zaprto.